Lv | Ru

Gudrības Vārda biedrība ir dibināta ar mērķi izvērst plašāku darbību Dievišķo principu īstenošanā dzīvē, realizējot projektus dažādās  jomās, lai veicinātu Latvijas sabiedrības tikumisko pamatu atjaunošanu un apziņas evolūciju.  Gudrības Vārda biedrībā sastopas cilvēki, kas no sirds vēlas sadarboties un dot savu nesavtīgo ieguldījumu sabiedrības labā.

Biedrības nosaukumā ietverts pamats, uz kura balstās tās biedru izpratne par cilvēku un Dievu, par laicīgo un mūžīgo, par cilvēka attīstības gaitu un uzdevumiem. Šis pamats ir Dievišķo Gaismas Skolotāju Mācība, kas 21. gs. dota cilvēcei ar Lielās Baltās Brālības sūtņa Tatjanas Mikušinas starpniecību un apkopota viņas grāmatās „Gudrības Vārds”.

Dievišķo Gaismas Skolotāju apliecinātā pārliecība:

Ar Dievu viss ir iespējams

ir biedrības devīze - vadlīnija darbībai. Arī aicinājums un atgādinājums katru domu, vārdu,  darbību saskaņot ar Dievišķajiem principiem.

Biedrības logo ietverti simboli: centrā - Dieva un pasaules zīme*, saule - Dievišķās Gaismas  starojums, ko ietver Dievišķās Gudrības graudu vārpas.

 

_____________

* "Saules un Saules rata zīmēs simboliski atainojas latviešu tradīcijā pastāvošā izpratne par cilvēku un pasaules uzbūvi, kurā bez šīs un viņās saules ir vēl arī aizsaule.
Šīs trīs dažādās pasaules, kas iegremdētas cita citā un atšķiras pēc savas apgarotības un matērijas blīvuma pakāpes, atbilst trim sastāvdaļām, kas savienojas cilvēkā:
1) miesas augums,
2) smalkais ķermenis - velis,
3) pati svarīgākā un noteicošākā daļa - dvēsele.
Simbolisko zīmju pasaulē aizsaule atrodas Saules rata un Saules zīmes - apļa - centrā. Šeit "mājo" pasaules un cilvēka dvēsele.
Latviešu dievizpratnē cilvēks un Dievs ir viens, t.i. vienoti, jo dvēsele ir Dieva daļa cilvēkā, kas, cilvēkam mirstot, atgriežas atpakaļ pie Dieva, t.i. uz savu sākotni. Rakstā tas ir aplis vai krusts, kas sarūk vienotā sākuma un beigu zīmē punktā, līdz zaudē dimensijas un izgaist vienotā apziņas fonā (laukā).
Centrs simbolizē arī mentālo, t.i. domu, sfēru vissmalkākās enerģijas dabā un cilvēkā. No tā sākas izpausta doma - visaugstākais Dieva padoms.
Zīmes augšdaļā -  šī saule, lejasdaļā - viņā saule, centrā, vidū - aizsaule. "

Valdis Celms "Latvju raksts un zīmes"
Rīga
Folkloras informācijas centrs
2007


uz augšu

 

Piesakieties jaunumiem!

Lūdzu, ievadiet savu e-pasta adresi: